حميرا
حميرا

بهترين آهنگ هاي حميرا هيژا موزيك

پروانه اميرافشاري در ۱۳۲۳در تهران به دنيا آمد. وي از خانواده بانفوذ و سرشناس اميرافشاري كه اصالتي آذري دارند مي باشد. پدر ايشان مالك ۱۵۰ شهر و روستا در منطقه شرق ايران و توابع طالقان بودند. از همان كودكي حميرا خانه آنها به افتخار افراد بانفوذ حكومتي شاهد مراسم بزرگ با حضور هنرمندان نامي آن زمان مثل قمرالملوك وزيري روح انگيز بنان ملوك ضرابي و … بود كه همين انگيزه اوليه دختر خانواده براي رو آوري به آواز شد

 

حميرا به دور از چشم پدر و با تشويق همسر روشن فكر و تازه از آلمان بازگشته خودبا نام نويسي در تست صدا در شوراي راديو آن زمان حيرت و تحسين اعضا شورا را سبب شد و پس از آن تحت تعليم استاد علي تجويدي و بانو ملوك ضرابي قرار گرفت.

 

در سن ۲۰ سالگي به يك خواننده تمام عيار تبديل شد. در همان سن آوازي را در دستگاه سه گاه با آهنگسازي علي تجويدي و شعري از بيژن ترقي به نام صبرم عطا كن را اجرا كردند كه در كتاب ترانه هاي ماندگار اين اثر به ثبت رسيده است .وي به علت مخالفت پدر با نام مستعار حميرا فعاليت حود را آغاز كرد اما پدر وي صداي دختر خود را مي شناسد و اينكه آوازه خوان بودن دختر خود را دور از شان خانوادگي خود مي بيند همه صفحات موجود در بازار تهران را خريداري كرده و در خانه خود انبار مي كند و طلاق دختر خود را از همسرش مي گيرد و به مدت يك سال دختر خود در خانه زنداني مي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۱۴:۵۹ ] [ حميرا ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
آخرين مطالب
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب